DEAŞ Projesi ve Irak'ta Ateizm dalgası

  • 09 Apr, 2019 - 10:55

NBC haber kanalı, Irak'ın başkenti Bağdat'ta bazı ateist gençlerle bağlantıya girerek Irak'taki Agnostik ve Ateist dalgayı değerlendiren bir habere imza attı. Habere göre "küçük ama büyüyen bir Irak agnostiği ve ateist topluluğu" Irak'ın yeni sosyal gerçeği.

Haberde, Irak'ta dinin şiddete alet edilmesi (DEAŞ) ülkede büyüyen bir tepkiye neden olduğu bilgisine yer veriliyor. Bu tepkinin ateizm dalgasının ülkede hızla yayılmasına neden olduğu ifadeleri yer alırken, DEAŞ Projesi'nin ikinci aşamasının da, yani DEAŞ vahşetini göstererek genç nesilleri dinden soğutma aşamasının nasıl uygulanmaya konulduğu da anlaşılmış oluyor.

NBC muhabirinin Iraklı bir ateist gençle yaptığı görüşmede öne çıkardığı şu ifade "Bize islam'ın barış dini olduğunu söylerlerdi. Ama DEAŞ canavar ve barbarlardan daha kötü davrandı.", DEAŞ sonrası başta Irak ve Suriye olmak üzere, medyanın da gücüyle tüm dünya çapında "DEAŞ vahşetinin eşittir İslam'ın şiddeti" olarak gösterilerek genç beyinlerin İslam'dan koparılmaya çalışıldığını gösteriyor.

Nitekim, Irak'taki Agnostikler ve Ateistler adlı bir Facebook sayfasının yaklaşık 17 bin takipçisinin olması ve takipçi sayısının gittikçe artması DEAŞ sonrası, DEAŞ Projesinin ikinci aşamasının da proje kurucuları tarafından büyük bir titizlikle yürütüldüğünü ortaya koyuyor.

DEAŞ Projesini tasarlayan, tüm yönleri ile uygulamaya koyan ve bu vahşeti İslam'ın kendisi olarak dünyaya pazarlayan Siyonist-Emperyalist akıl, medya gücünü de kullanarak İslam coğrafyasında ateist-agnostik dalga ve geri kalan diğer coğrafyalarda ise İslam Düşmanı aşırı sağ dalgasını daha da güçlendirmek istiyor.

Çünkü Pew Araştırma Merkezi'nin İslam ile ilgili yayınlamış olduğu son araştırma Siyonist-Emperyalist aklı hayli telaşa düşürmüş görünüyor. Zira tüm işgal, yıkım, proje ve ifsadlara rağmen İslam, gelecek 30 yılda inananlarının sayısının artacağı tek din. (Hür Bakış)

Benzer Haberler